Ouran High School Host Club

28. ledna 2012 v 21:26 | Julie |  Anime
Toto anime mám rozkoukané a tak jsem neudělala tuto recenzi, ale stáhla jí z: lenik crazy blog

Ouran High school Host Club - info

Originální název: Ōran Kōkō Hosuto Kurabu

Počet dílů: 26

Režisér: Takuya Igarashi

Představte si, že otevíráte mohutné dřevěné dveře, ze kterých na vás vyletí hromada rudých okvětních lístků. Slyšíte vzdálené tóny klavírní hudby. Vejdete dál a spatříte jednoho, dva, ne, šest naprosto kouzelných bishíků, kteří vás vítají s podmanivými úsměvy ve tvářích a oznámí vám, že smyslem jejich života je postarat se o vaše pohodlí a spokojenost během pohybu mezi nimi. Ano, v proslulé střední škole Ouran tento sen náctiletých dívek přestává být vzdáleným přáním a mění se ve skutečnost. Protože Ouranský hostitelský klub je tu pouze pro ně…
Snad každá zdejší studentka, netušící, co za stěnami jedné z hudebních učeben nalezne za poklad, by se po vstupu dovnitř (nejméně) sklátila k zemi. Ne tak Haruhi Fujioka… Už podle jejího vzhledu inteligentně usoudíme, že mezi zde studující smetánku poněkud nezapadá - díky nedostačujícím financím si nemůže dovolit školní uniformu. Brýle, vytahaný svetr a staré kalhoty navíc dokonale zakrývají její ženské rysy, proto ji Hostitelský klub, sídlící ve třídě, do níž Haru za účelem klidného studia právě zavítala, považuje za chlapce.

Chudák Haruhi v té chvíli o existenci Hostitelů nemá ani ponětí, proto neohroženě vstoupí dovnitř… Což o pár sekund později nejspíš pokládá za svou největší životní chybu. Podaří se jí totiž shodit zdobenou vázu, která i přes svůj vcelku nenápadný vzhled stojí 8 milionů jenů. Klub rozbití jednoho z jeho předmětů přijímá relativně klidně, ovšem taktně Haruhi naznačí, že budou chtít vázu zaplatit. A jak už jsem říkala, Haruhi zbytečnými penězi zrovna neoplývá, takže se jako nejdostupnější možnost nabízí vyrovnání dluhu prací. A protože opravdu vypadá jako kluk, nikoho nenapadne ideálnější zapojení do klubových aktivit než přijmout ji jako jednoho z Hostitelů.
Zpočátku Haruhi zastává funkci jakéhosi klubového psa (dojdi pro tohle!, přines tamto!), což jí Kyouya, jenž se stará o finanční stránku, nezapomíná připomínat. Ovšem jak on, tak i "princ" Tamaki musí později uznat, že Haruhi má na okouzlování dívek talent. Žádnou z nadšených fanynek Hostitelského klubu vůbec nenapadne, že Haruhi není ten, nýbrž ta, a rády se nechají omámit její, pardon, jeho nevinností a plachostí. Proto Haruhi svou podřadnou roli brzy opouští a stává se plnoprávnou členkou klubu.

Na to, jak to vlastně s jejím pohlavím je, ostatní členové samozřejmě přijdou (někteří dříve, jiní později… A někteří ji holt musí vidět v šatně, že ano, Tamaki…), ale dál ji mezi sebou nechávají a její tajemství skrývají. Kyouya proto, že je to pro klub výhodné (víc Hostitelů = vyšší zájem = vyšší příjmy), dvojčata Hikaru a Kaoru v ní najdou přítelkyni a prvního člověka, který je pozná natolik dobře, že je od sebe dokáže rozeznat. Hunny ji okamžitě překřtí na Haru-chan, jeho opatrovník Mori k ní přistupuje stejně jako ke všem krom svého malého svěřence - s přátelským odstupem. A Tamaki… Nechci toho prozrazovat příliš, řeknu pouze, že jeho reakce vůči ní (případně vůči ní ve společnosti jiných kluků) jsou někdy opravdu zajímavé…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May Darrellová May Darrellová | Web | 29. ledna 2012 v 16:08 | Reagovat

Jo, jo... i když na Naruta to nemá, i tak je to dobré anime... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama